Кодекс етики

Кодекс етики Національного університету «Києво-Могилянська академія» визначає загальні принципи та правила етичної поведінки науково-педагогічних працівників, співробітників та осіб, що навчаються в НаУКМА (студенти бакалаврських та магістерських програм, здобувачі PhD ступеню, слухачі сертифікатних програм, підготовчих курсів, та ін.), що ґрунтуються на кращих культурних та духовних традиціях понад 400-літньої історії Академії та цінностях демократизму, відкритості, прозорості, гуманізму, лідерства, креативності, відповідальності, національної свідомості, активної громадянської позиції, протидії будь-яким проявам авторитаризму, академічної недоброчесності, корупції тощо, дотримання яких представниками спільноти НаУКМА є  важливим як на території університету, так і поза ним.  Кодекс ґрунтується на традиціях та цінностях, визначеній місії та візії університету, а також досвіді та запроваджених в НаУКМА правилах та регламентах (корпоративних угод для студентів, політиках академічної доброчесності (запроваджено в НаУКМА з 2009 р., запобігання сексуальним домаганням (запроваджено з 2017 р.), роботи Комісії з конфліктів (2004 р.), Комітету Вченої ради з етики наукових досліджень (з 2016 р.) тощо. Розроблено з урахуванням досвіду і відповідних зразків кращих університетів світу та у відповідності до вимог Закону України «Про вищу освіту».  Схвалено рішенням Вченої ради НаУКМА від 28 квітня 2020, затверджено наказом НаУКМА № 210 від 06.07.2020, оновлений склад Комітету затверджено наказом № 504 від 27.10.2021.

Склад Комітету з етики (схвалено наказом НаУКМА  № 210 від 06.07.2020)

• Бурбан А.Ф., професор, завідувач кафедри хімії НаУКМА
  • Глибовець М.М., професор кафедри інформатики НаУКМА
  • Грабовський Р.О., голова СК
  • Криворучка Л.Д., завідувач відділу аспірантури та докторантури НаУКМА
  • Лук"яненко І.Г., професор, завідувач кафедри фінансів НаУКМА, Голова Комітету з наукової роботи та видавничої діяльності Вченої ради НаУКМА
  • Лютий Т.В., професор кафедри філософії та релігієзнавства НаУКМА
  • Юрочко Т.П., доцент, завідувач кафедри "Школа охорони здоров'я" НаУКМА.

icon Кодекс етики НаУКМА та склад комітету з етики