Кафедра зв’язків із громадськістю

Світлана Семенівна Костенко

корпус 4, кімната 252

(044) 425 31 24

Кафедру зв’язків із громадськістю НаУКМА було створено у 2001 році. Очолює кафедру доктор філософських наук, професор В.Г. Королько, академік Української академії політичних наук України, «Відмінник освіти України», «Заслужений діяч науки і техніки України», член Міжнародної асоціації PR (IPRA). Кафедра має бакалаврську та магістерську програми «Зв’язки з громадськістю».

З 2010 року по 2015 рік функціонувала перша в Україні маґістерська програма «Менеджмент організацій і адміністрування. Менеджмент зв'язків з громадськістю (Public Relations)» (підготовлено 77 магістрів).

З 20015 року здійснюється підготовка магістрів за спеціальністю 061 - «Журналістика» за ОНП «Зв’язки з громадськістю» (30 ліцензійних місць).

За 2017-2021 р. було подготовлено 76 магістрів.

У 2021 очікується п’ятий випуск магістрів.

У 2020 році була відкрита бакалаврська програма «Зв’язки з громадськістю» (50 ліцензійних місць).

Програми спрямовані на формування здатності управління комунікаціями організації, та формування її репутації на основі високих професійних стандартів та етики PR. Навчання на програмах дає змогу здобувачам подолати поверховий підхід до PR як до «маніпулятивної технології».

Для студентів НаУКМА в рамках курсів вільного вибору кафедра пропонує три сертифікатні програми для бакалаврів:

«Діджитал комунікації»,«Публічні комунікації: стратегії та прикладні комунікаційні технології» та «Урядові комунікації» та одну для магістрів – «Теорія і практика PR».

Вцілому з 2003 року 493 студенти НаУКМА прослухали сертифікатні програми та отримали сертифікати як додатки до диплому.

Освітні програми виконується у тісній співпраці з авторитетними українськими та зарубіжними науковими інституціями, державними установами, провідними бізнесовими структурами, професійними вітчизняними і міжнародними PR-організаціями, асоціаціями та науковими установами, серед яких - Міжнародної асоціації зв’язків з громадськістю (IPRA), Social Media Examiner (США), Institute for Public Relations (Університет Флоріди, США) та ін.

Кафедра має Угоди про наукову співпрацю та проходження виробничої практики з провідними науковими установами, бізнес-організаціями та профільними агенціями. Серед них: “PR-Service”, «Mainstream Communication & Consulting, Brandcom Public Relations Agency, «Be-It Agency», «Євроком Глобал», «Havas PR Kyiv». Випускники програми успішно працюють фахівцями з комунікацій на різних посадах у вітчизняних і зарубіжних організаціях, серед них: Mainstream Communication & Consulting, Brandcom Public Relations Agency, Be-It Agency, PBN Hill + Knowlton Strategies, Newsfront PR Agency, Havas PR, Goog; Проєкти ЄС “Розвиток сучасної системи охорони здоров’я в Україні” та TAPAS “Прозорість та підзвітність у держуправлінні та послугах”; Інститут когнітивного моделювання, Genesis.тощо.

З ініціативи кафедри у вітчизняному суспільствознавстві розвивається новий напрямок досліджень процесів становлення соціального інституту зв’язків з громадськістю (Public Relations) в Україні, аналізу його розвитку в різних сферах українського суспільства, засновником якого є доктор філософських наук, професор Королько В.Г. У рамках цього напрямку викладачі кафедри було опублікували понад 78 наукових публікацій (у тому числі монографій, підручників і навчальних посібників) з питань PR у фахових виданнях.

Кафедра має власний фундаментальний підручник зі зв’язків з громадськістю, який витримав чотири видання («Зв’язки з громадськістю. Наукові основи, методика, практика»). Систематично поглиблюються й розширюються контакти із зарубіжними університетами, науково-дослідницькими центрами та міжнародними організаціями.

Кафедра зв’язків з громадськістю співпрацює з Міжнародною асоціацією зв’язків з громадськістю, Українською лігою зі зв’язків із громадськістю, Інститутом соціології НАН України, а також із провідними професійними PR-агенціями.