Міжнародий науково-практичний семінар «Нейронауки та когнітивні системи в економіці»

Запрошуємо до участі у Міжнародному науково-практичному семінарі «Нейронауки та когнітивні системи в економіці», що відбудеться 18 лютого 2019 року в Національному університеті «Києво-Могилянська академія», у Залі засідань Вченої ради (ауд. 1-301, 1 корпус НаУКМА).

Для реєстрації участі та доповіді просимо звертатися до координаторів (реєстрація обов’язкова до 15 лютого):

На семінарі, що організовано в рамках Днів науки НаУКМА, буде обговорено пошук можливостей створення когнітивних систем, передумов, шляхів і наслідків їх використання для моделювання економічних процесів, менеджменту персоналу і як інструментів нейромаркетингу.

План роботи:

• 11:30 – 12:00 Кава-брейк.
  • 12:00 – 14:00 Виступи учасників:
    • привітання декана факультету економічних наук НаУКМА О.В. Гуменної;
    • вступне слово академіка, директора Інституту фізіології ім. О.О. Богомольця О.О. Кришталя;
    • виступ керівника компанії EBSG О.А. Яновської «Нейронауки в бізнесі. Реалії та перспективи»
    • виступи учасників з доповідями (5 хв.) про їхні наукові інтереси, поточний стан та перспективи створення та використання когнітивних систем.
  • 14:00 – 15:00 Обідня перерва (кава-брейк, «Пузата хата», бізнес-центр «Іллінський»).
  • 15:00 – 17:00 Круглий стіл.
  • 17:00 Підведення підсумків.

Теми для обговорення:

• (нейро)наукові, технологічні та філософські передумови створення систем штучного інтелекту;
  • нейропсихологічний підхід до каузальності з метою розуміння фундаментальних людських властивостей: свободи волі, самосвідомості, суб’єктивних цінностей, інтенціональності для створення автономного когнітивного агента;
  • імітація та відтворення людських когнітивних здібностей у людино-комп'ютерних діалогових системах для дослідження і управління поведінкою споживачів;
  • роль зовнішнього середовища (суспільства, економіки) з точки зору теорії систем, значущість семантики і прагматики, обробки смислів, семантичних просторів для автоматизації процесів обробки інформації;
  • передумови і можливості використання когнітивних систем в моделюванні економічних процесів, у менеджменті та маркетингу;
  • економічні та соціальні наслідки впровадження інтелектуальних систем;
  • доцільність відкриття та можливий зміст спеціалізацій з когнітивних наук в українських університетах.

За результатами роботи семінару планується видання збірки тез.

«Ми плануємо стимулювати обмін думками між вченими різних галузей у перспективному напрямку нейро- та когнітивних наук і технологій: від виявлення філософських та нейрофізіологічних передумов розуміння свободи волі, формування суб’єктивних цінностей – до розуміння основ впливу на прийняття рішень економічними агентами, - к.е.н., доцент, декан факультету економічних наук НаУКМА, Олександра Гуменна.

Організатори:

Національний університет «Києво-Могилянська академія» (Факультет економічних наук) Інститут фізіології імені О.О. Богомольця НАН України Східноукраїнський національний університет імені Володимира Даля