privat

Факультет правничих наук

Кафедра міжнародних відносин

Загальна інформація

Кафедру міжнародних відносин створено у 2019 р., хоча набір на бакалаврську програму Міжнародні відносини, суспільні комунікації та регіональні студії  розпочався ще у 2017 р.

 

Максим Володимирович Яковлєв,

кандидат політичних наук, доцент, завідувач кафедри

(097) 417-43-80,  Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

 

Кафедра створена у 2019 році для подальшої реалізації програми підготовки фахівців першого (бакалаврського) рівня спеціальності 291 «Міжнародні відносини, суспільні комунікації та регіональні студії». Ця спеціальність була впроваджена в НаУКМА у 2017 році, і наступного 2021 року відбудеться її перший випуск бакалаврів у галузі міжнародних відносин.

 

Філософія навчання на кафедрі полягає у максимальному сприянні індивідуальному професійному та інтелектуальному розвитку студентів, розвитку їхніх аналітичних здібностей, партнерських стосунках між студентами і викладачами, відкритості та креативності.

 

Протягом чотирьох років навчання на бакалавраті студенти вивчають теорію і практику міжнародних відносин і дипломатичної служби, принципи транснаціональних і транскордонних відносин, зовнішню політику окремих держав, міжнародні організації, міжнародні комунікації, особливості державного управління і політичних режимів в окремих країнах та міжнародних регіонах у взаємодіях на глобальному, регіональному та локальному рівнях, міжнародну безпеку та конфлікти, методи політичної аналітики. До того ж студенти можуть скористатися з широкого спектру дисциплін вільного вибору, в тому числі й тих, що пропонуються іншими кафедрами Могилянки.

 

Штатні викладачі кафедри мають вчені ступені докторів і кандидатів наук, до викладання залучаються провідні дослідники і практики дипломатичної роботи, іноземні викладачі та спеціалісти.

 

Особливий наголос зроблено на опануванні іноземних мов: англійська мова, що є однією з двох робочих мов НаУКМА, вивчається загалом близько 800 годин на загальних і спеціальних мовних курсах, до того ж література та джерела до більшості курсів – англійською мовою, деякі викладачі також проводять свої заняття англійською, починаючи з 2-го року навчання.

 

Усім студентам пропонується на вибір друга іноземна мова – німецька, французька, іспанська, японська, арабська. Загальний обсяг вивчення другої іноземної мови – 900 годин.

 

Студенти кафедри міжнародних відносин беруть активну участь у житті кафедри, факультету і Могилянки в цілому, проводять змагання, конкурси, конференції, запрошують з гостьовими лекціями цікавих науковців. Клуб студентів-міжнародників згуртовує навколо себе найактивнішу частину студентства кафедри.

 

Викладачі

Професорсько-викладацький склад

Дем’янчук Олександр Петрович, доктор політичних наук, професор, Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

 

Гнатюк Микола Миколайович, доктор політичних наук, доцент Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

 

Соловей Галина Сергіївна, кандидат філософських наук, старший викладач Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

 

Яковлєв Максим Володимирович, кандидат політичних наук, доцент Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

 

Ґош Мрідула, кандидат політичних наук Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

 

Кірсенко Михайло Володимирович, доктор історичних наук, професор Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

 

Близнюк Катерина Ростиславівна, кандидат філологічних наук, старший викладач Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

 

Василенко Володимир Андрійович, доктор юридичний наук, Надзвичайний і Повноважний Посол України, професор Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

 

Цельєв Олексій Вікторович, кандидат наук, доцент Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

 

Кухта Мирослава Павлівна, доктор наук, доцент Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

 

Микал Олена Костянтинівна, кандидат наук, старший викладач Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

 

Гриценко Олена Миколаївна, доктор політичних наук, професор, Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

 

Зарембо Катерина Валеріївна, кандидат політичних наук, старший викладач, Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

 

Купка Олександр Васильович, магістр економіки, випускник НаУКМА, старший викладач, Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

 

Мелих Ольга Володимирівна, кандидат економічних наук, випускниця НаУКМА, старший викладач, Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

 

Нагороди викладачів

Викладачі кафедри міжнародних відносин за свою активно наукову та педагогічну діяльність одержують різні нагороди: 2020-го р. були відзначені два викладачі кафедри – доктор політичних наук, професор кафедри міжнародних відносин Олександр Петрович Дем’янчук був відзначений грамотою Київського міського голови, а кандидат політичних наук, старший викладач кафедри Соловей Галина Сергіївна – подякою Президентів НаУКМА. Раніше нагороди від міського голови та стипендії Президента України одержувала і професор кафедри Олена Миколаївна Гриценко. Завідувач кафедри і гарант освітньої програми, кандидат політичних наук, доцент Максим Володимирович Яковлєв двічі перемагав у конкурсі «викладач року», 2012-го та 2020-го навчальних років.

Nahorody 1 Nahorody 2 Nahorody 4

 

Анотації курсів

Актуальні проблеми національної та міжнародної безпеки
Даний курс присвячений вивченню методів, моделей та шкіл стратегічного планування у сфері міжнародних відносин, огляду основних понять, пов'язаних із процесом стратегічного планування та системою національної безпеки України.


Аналіз зовнішньої політики
Даний учбовий курс присвячений вивченню процесів формування та реалізації зовнішньої політики. Курс має на меті набуття студентами базових знань щодо участі держав в сучасних міжнародних відносинах. Особлива увага приділяється вивченню форматів вироблення зовнішньої політики ЄС, США, Росією та Китаєм.


Арабська мова І
Знання арабської мови дозволяє розуміти специфіку політики країн і міжнародних організацій, які мають потужний вплив на сучасні міжнародні відносини, насамперед, Саудівської Аравії, Ірану, Іраку, Пакистану, ОПЕК. Мета курсу - опанування навичками перекладу арабських текстів, перш за все, із соціально-політичної тематики. Формування навичок роботи з такими текстами забезпечується опануванням нормативної граматики, лексики та практикою перекладу суспільно-політичних текстів. Курс призначений для студентів програми "Міжнародні відносини...", навчання студентів інших спеціальностей відбуватиметься на платній основі.


Арабська мова ІІ
Знання арабської мови дозволяє розуміти специфіку політики країн і міжнародних організацій, які мають потужний вплив на сучасні міжнародні відносини, насамперед, Саудівської Аравії, Ірану, Іраку, Пакистану, ОПЕК. Мета курсу - опанування навичками перекладу арабських текстів, перш за все, із соціально-політичної тематики. Формування навичок роботи з такими текстами забезпечується опануванням нормативної граматики, лексики та практикою перекладу суспільно-політичних текстів.


Арабська мова ІІІ
Знання арабської мови дозволяє розуміти специфіку політики країн і міжнародних організацій, які мають потужний вплив на сучасні міжнародні відносини, насамперед, Саудівської Аравії, Ірану, Іраку, Пакистану, ОПЕК. Мета курсу - опанування навичками перекладу арабських текстів, перш за все, із соціально-політичної тематики. Формування навичок роботи з такими текстами забезпечується опануванням нормативної граматики, лексики та практикою перекладу суспільно-політичних текстів.


Взаємодія інтеграційно-дезінтеграційних процесів у сучасному світі


Врегулювання збройних конфліктів (англ.мовою)
Курс "Врегулювання збройних конфліктів" покликаний надати студентам глибоке розуміння природи і динаміки сучасних збройних конфліктів, а також механізмів вирішення таких конфліктів, та забезпечити основними навичками вирішення конфліктів. Курс є унікальним з точки зору поєднання індивідуальних навичок з навичками аналізу конфліктів і шляхів їх вирішення на різних рівнях - від політичних переговорів до системної роботи з конфліктом, яку проводять організації громадянського суспільства (multi-track approach to conflict transformation). Окрім цього, студенти отримають досвід порівняльного аналізу збройних конфліктів в різних конфліктних зонах (Руанда, Ліберія, Індонезія, Хорватія, Боснія і Герцеговина, Північна Ірландія, країни пост-радянського простору). Окрема увага буде приділена аналізу конфлікту в і навколо України і моделюванню шляхів його вирішення з точки зору теорії трансформації конфліктів.


Вступ до геополітики
Курс передбачає ознайомлення студентів з основами геополітики як самостійної дисципліни. Дається базова інформація про основні школи геополітики, виклад основних концепцій і теорій, їх еволюції і взаємозв'язку. Проводиться ознайомлення з категоріальним апаратом геополітики, дається розуміння переваг і недоліків методу. Через призму геополітики розглядається зріз сучасного стану міжнародних відносин, а також його історична динаміка. Даються базові уявлення про спектр геополітичних стратегій ключових геополітичних гравців і про геополітичне положення України. Даються базові навички геополітичного аналізу.


Вступ до політичної науки


Вступ до регіональних студій


Вступ до спеціальності
Курс ставить за завдання ознайомити студентів із майбутнім фахом та основами міжнародних відносин.


ДЕК
Державна атестація, що передбачає контроль у вигляді державних іспитів та захист кваліфікаційних дипломних робіт перед Державною екзаменаційною комісією.


Дипломатичне листування
Призначення курсу - започаткувати знайомство студентів із культурою дипломатичного письменства в традиційній дипломатії та в її сучасних недержавних різновидах. У даному контексті слухачі працюватимуть із такими питаннями, як дипломатична комунікація, етикет дипломатичного листування, історичні взірці дипломатичних документів, еволюція стандартизованих форм дипломатичної комунікації в державній дипломатії, її зовнішній і внутрішній формати, основні типи дипломатичних документів, технологічний прогрес і дипломатичне листування, інформування про ключові події в світі. This course aims to introduce the students to the culture of diplomatic writing in traditional diplomacy and its contemporary non-governmental forms. In this context, the audience will work with such matters as diplomatic communication(s), the etiquette of diplomatic correspondence, the examples of historical diplomatic dispatches and other writings, the evolution of the standardized forms of diplomatic communication in the state-run diplomacy, its external and internal communications, the main types of diplomatic documentation, technological progress and diplomatic correspondence, informing about the key events in the world.


Дипломатичне листування
Призначення курсу - започаткувати знайомство студентів із культурою дипломатичного письменства в традиційній дипломатії та в її сучасних недержавних різновидах. У даному контексті слухачі працюватимуть із такими питаннями, як дипломатична комунікація, етикет дипломатичного листування, історичні взірці дипломатичних документів, еволюція стандартизованих форм дипломатичної комунікації в державній дипломатії, її зовнішній і внутрішній формати, основні типи дипломатичних документів, технологічний прогрес і дипломатичне листування, інформування про ключові події в світі. This course aims to introduce the students to the culture of diplomatic writing in traditional diplomacy and its contemporary non-governmental forms. In this context, the audience will work with such matters as diplomatic communication(s), the etiquette of diplomatic correspondence, the examples of historical diplomatic dispatches and other writings, the evolution of the standardized forms of diplomatic communication in the state-run diplomacy, its external and internal communications, the main types of diplomatic documentation, technological progress and diplomatic correspondence, informing about the key events in the world.


Дипломатичне та консульське право


Дипломатичне та консульське право


Дипломатичний протокол та етикет
Програма курсу "Дипломатичний протокол та етикет" складається з накопиченого досвіду та встановленних правил у прикладній області міжнародних міждержавних відносин, зокрема у двосторонній та багатосторонній дипломатичній практиці. Метою навчання даного курсу є підготовка фахівців з міжнародних відносин, які володіють чітко регламентованим процедурним аспектом сучасних міжнародних відносин, необхідним знанням для професійної щоденної роботи дипломата. Набути знання та компетентності можуть бути застосовані у першу чергу в практичній роботі професійного дипломата, а також у експертно-аналітичній, науково-дослідницькій, політико-організаційній, викладацькій, консультаційній, діловій та громадській діяльності.


Дипломатія: теорія і практика
Призначення курсу - забезпечити студентів інтелектуальною базою для осмислення феномену дипломатії, її еволюції, сучасних проявів, а також місця в житті світової спільноти. У даному контексті на слухачів очікує розбір цілої низки тем, як-от дослідження дипломатії та його методи, теоретичні погляди на дипломатію як на політичне й соціокультурне явище, дипломатія в теорії міжнародних відносин, класична дипломатична культура та її вплив на нинішнє суспільство, державна й недержавна форми дипломатії, різновиди й модифікації дипломатії в сьогоденні, а також дипломатія різних країн світу. This course endeavors to furnish the students with intellectual capacities for understanding the phenomenon of diplomacy, its evolution, contemporary forms, and the role in the life of the global community. In this connection, the audience will dwell upon the long list of matters including the study of diplomacy and its methods, theorizing on diplomacy in political and sociocultural contexts, diplomacy in the theory of international relations, classical diplomatic culture and its impact on modern society, governmental and non-governmental diplomacy, formats and modifications of diplomacy today, as well as diplomatic practices peculiar to different countries.


Діяльність міжнародних організацій у глобалізаційних процесах
В курсі розкриваються основні міжнародні організації сучасного світу, принципи їх побудови та функціонування, вплив на світову та українську політику.


Євразійські студії
Навчальна дисципліна покликана розкрити регіональні особливості міжнародних відносин в Євразійському регіоні. Метою курсу є для формування у студентів цілісного уявлення про особливості історії країн їх спеціалізації, історії процесу державотворення, формування їх зовнішньополітичної орієнтації.


Європейські студії
European integration can be regarded as a major success story. In the past few decades, the European Union has delivered its peace, prosperity and an unprecedented level of protection of rights. This course is introductive component oriented on Bachelor students who have basic knowledge and beginning to deepen knowledge in European regional relations. It covers the main political, social, cultural and economic developments in Europe, exploring the drivers of European integration. The first part of the course focuses on the milestones of European integration and interests and positions of key players. The second part looks more closely at activities of the EU. Therefore the EU is considered from different perspectives in variety of areas of integration. The course covers the following topics: 1. Why does the EU emerge? 2. How does it work? 3. What are its main actors (the European Parliament, the Commission, the Council, the Court of Justice of the EU)? 4. What role do European citizens play in influencing Europe? 5. What can the EU do and are its powers? 6. What are the limits to the EU action? 7. What are the EU major policies? 8. Do Members States have some instruments to "block" EU action?


Зовнішня політика України
Дисципліна знайомить з основними етапами української державності та пов'язаними з цим зовнішньополітичними проблемами; аналізуються доктринальні нормативно-правові документи, що визначають основні напрями та інструменти зовнішньої політики України; вивчаються основні засади, принципи та процедури формування зовнішньої політики України, інструменти та механізми її реалізації, ключові зовнішньополітичні проблеми України та шляхи їх вирішення.


Ісламський світ в системі міжнародних відносин: цивілізаційні виміри


Іспанська мова І


Іспанська мова ІІ


Іспанська мова ІІІ


Історія міжнародних відносин (XVI - XVIII ст.)
Курс висвітлює стосунки між акторами на головних геополітичних аренах світу у проміжок часу від початку XVI до кінця XVIII сторіччя. Лекції та семінарські заняття передбачають розбір окремих процесів, визначальних для функціонування тогочасних міжнародних систем. Зокрема, студенти мають зрозуміти, як саме взаємодіяли й конкурували поміж собою "політичні", "етнополітичні" й "національні" спільноти в різних частинах людської ойкумени, а також якими способами та наскільки ефективно міжнародні гравці вказаного періоду втілювали свої зовнішньополітичні стратегії.


Історія міжнародних відносин (від ІІІ тис.до н.е. - ХV ст.н.е.)
Курс висвітлює стосунки між акторами на головних локальних і геополітичних аренах світу від появи значних політичних центрів у Давній Месопотамії до ХV сторіччя н.е. Програма курсу передбачає огляд головних тенденцій у політичному та соціокультурному житті людства за вказаного періоду, а також розбір окремих процесів, визначальних для функціонування тогочасних міжнародних систем. Такий підхід покликаний показати цільовій аудиторії, як саме взаємодіяли й конкурували поміж собою "політичні", "етнополітичні" й "національні" утвори в різних частинах людської ойкумени, а також якими способами та наскільки ефективно міжнародні гравці вказаного періоду втілювали свої зовнішньополітичні стратегії.


Історія міжнародних відносин (ХІХ - поч.ХХ ст.)
Курс "Історія міжнародних відносин ХІХ - поч. ХХ ст." сприяє: - здобуттю студентами знань з історії міжнародних відносин; - ознайомленню з основними особливостями функціонування Віденської системи міжнародних відносин; - отриманню навичок критичного аналізу прочитаного матеріалу; - опануванню української й зарубіжної історіографії з проблематики курсу; - отриманню необхідних спеціалісту у сфері міжнародних відносин теоретичних і методичних знань; - розвиткові аналітичного мислення.


Історія міжнародних відносин (ХІХ - ХХ ст.)
Курс "Історія міжнародних відносин ХІХ - поч. ХХ ст." сприяє: - здобуттю студентами знань з історії міжнародних відносин; - ознайомленню з основними особливостями функціонування Віденської системи міжнародних відносин; - отриманню навичок критичного аналізу прочитаного матеріалу; - опануванню української й зарубіжної історіографії з проблематики курсу; - отриманню необхідних спеціалісту у сфері міжнародних відносин теоретичних і методичних знань; - розвиткові аналітичного мислення.


Історія міжнародних відносин (ХХ - поч. ХХІ ст.)
Курс "Історія міжнародних відносин ХХ-початок ХХІ століть" сприяє: - здобуттю студентами знань з історії міжнародних відносин; - ознайомленню з основними особливостями функціонування Версальсько-Вашингтонської та Ялтинсько-Потсдамської систем міжнародних відносин; - отриманню навичок критичного аналізу прочитаного матеріалу; - опануванню української й зарубіжної історіографії з проблематики курсу; - отриманню необхідних спеціалісту у сфері міжнародних відносин теоретичних і методичних знань; - розвиткові аналітичного мислення.


Кваліфікаційна робота


Китайська мова І


Китайська мова ІІ


Китайська мова ІІІ


Кількісні методи досліджень у політології та міжнародних відносинах


Курсова робота


Лінгвістична географія
Метою навчального курсу є ознайомлення студентів із типологією мов світу, формування системи знань про чинники (внутрішньомовні, політичні, економічні, культурні та ін.), історію й сучасний стан їхньої територіальної диференціації та дистрибуції, дослідження загальномовних та регіональних атласів мов світу. Завдання дисципліни: вивчення загальної теорії лінгвогеографії та ареальної лінгвістики, одержання знань про зони вібрацій (змішаності та перехідності) на зіткненні мовних і діалектних ареалів, оволодіння навичками застосування сучасних наукових підходів і методів лінгвогеографічних досліджень, формування навичок самостійної інтерпретації карт загальномовних і регіональних лінгвістичних атласів з метою виявлення динамічних і статичних мовних рис.


Медіація та розв`язання конфліктів (англійською мовою)
Метою навчання є підготовка висококваліфікованих фахівців з міжнародних відносин, які володіють теоретичними знаннями щодо проведення двосторонніх та багатосторонніх переговорів, медіації у конфліктах на рівні організації, на міжорганізаційному та міжнародному рівнях, а також володіють практичними переговорними навичками. Набуті компетентності можуть бути застосовані у експертно-аналітичній, науково-дослідницькій, політико-організаційній, викладацькій, консультаційній та громадській діяльності.Підсумковими та інтегративними результатами навчання на курсі мають бути отримання наступних знань та вмінь: визначати власні інтереси та інтереси партнера в переговорах, віднайдення прийнятної для обох сторін зони перетину інтересів, уміння встановлювати об'єктивні критерії в переговорах, аналізувати та контролювати власні емоції в переговорах, нейтралізувати тиск партнера в переговорах, переводити переговори з площини протистояння у площину співпраці для збільшення взаємовигідних результатів; визначати, формулювати та пропонувати шляхи вирішення професійних теоретичних та практичних проблем; уміти проводити аналіз заінтересованих сторін при впровадженні тих чи інших політик, на основі цього аналізу брати участь у створенні переможних коаліцій, вміти використовувати навички медіації конфліктів на робочому місці, вміти працювати у професійних колективах, державних та недержавних організаціях.


Міжнародна політекономія
This course is a basic colloquium on international political economy. It focuses on the key issues in international political economy, such as trade, monetary and fiscal policy, foreign investment, globalization, development, foreign aid, and international cooperation. The field of international political economy (IPE) pre?dates the current era of globalization. This young field is rapidly maturing. From a range of early perspectives, a dominant approach, referred to as Open Economy Politics (OEP), now structures and guides research. Although political scientists are more apt to identify themselves as "international political economists," OEP bridges the disciplines of political science and economics and provides a vehicle for synthesizing the interesting work being done in both areas.


Міжнародна правова відповідальність держав


Міжнародні безпекові студії
Курс присвячений дослідженню загальних закономірностей, тенденцій, специфічних рис і особливостей формування, функціонування та розвитку систем міжнародної та європейської безпеки у пост-біполярний період.


Міжнародні відносини у Східній Азії
Метою викладання курсу є оволодіння майбутніми міжнародниками знанням про країни Східної Азії, сучасні процеси, що відбуваються в регіоні. Завданням курсу також є розгляд Східної Азії в системі сучасних міжнародних відносин. У цьому курсі Східна Азія включає: КНР, Японію, Республіку Корея, КНДР. У сучасних умовах країни Східної Азії демонструють найбільш динамічні зміни у безпековому та економічному просторах. На тлі ініціатив регіонального співробітництва, реалізація яких гальмується невирішеними питаннями минулого, також виникають і нові джерела конфліктів. Зростання Китаю, "нормалізація" Японії, питання денуклеаризації Північної Кроеї - ці та інші питання додають як можливості, так і представляють виклики миру та стабільності в регіоні. Враховуючи такі динамічні зміни цей курс спрямований на розуміння змін в політичних, безпекових та економічних відносинах між країнами регіону. На додаток до регіональної складової розглядатимуться відносини країн регіону з США, Росією та Європейським Союзом.


Міжнародні організації
В курсі розкриваються основні міжнародні організації сучасного світу, принципи їх побудови та функціонування, вплив на світову політику.


Міжнародні організації та глобалізація
В курсі розкриваються основні міжнародні організації сучасного світу, принципи їх побудови та функціонування, вплив на світову політику.


Німецька мова І
Знання німецької мови дозволить майбутнім фахівцям у сфері міжнародних відносин ефективно взаємодіяти на професійному рівні з представниками однієї з напотужніших країн Європи та світу.Курс призначений для студентів програми "Міжнародні відносини...", навчання студентів інших спеціальностей відбуватиметься на платній основі.


Німецька мова ІІ (для спеціальності Міжнародні відносини)
Знання німецької мови дозволить майбутнім фахівцям у сфері міжнародних відносин ефективно взаємодіяти на професійному рівні з представниками однієї з напотужніших країн Європи та світу.


Німецька мова ІІІ
Знання німецької мови дозволить майбутнім фахівцям у сфері міжнародних відносин ефективно взаємодіяти на професійному рівні з представниками однієї з напотужніших країн Європи та світу.


Організаційна поведінка


Основи економіки
Метою викладання навчальної дисципліни є комплексне вивчення економічних відносини сучасних країн, економічних відносин як форми суспільного виробництва, пізнання проблем ефективного використання суспільством обмежених виробничих ресурсів і шляхів досягнення максимальних кінцевих результатів у задоволенні людських потреб, що невпинно зростають; вивчення законів, закономірностей, тенденцій і особливостей розвитку світового господарства. Основними завданнями вивчення дисципліни є наукове обґрунтування загальних основ економічного життя; з'ясування механізмів дії економічних законів, їх використання у процесі діяльності; визначення суттєвих рис основних соціально-економічних систем та напрямків еволюції. В умовах інтернаціоналізації і глобалізації бізнесу набуті знання, вміння і навички реалізуються у реальній професійній діяльності як на мікрорівні (фірми, корпорації, організації), так і на макрорівні (органи державного і регіонального управління).


Основи конфліктології


Основи політичної аналітики
Курс передбачає ознайомлення студентів з основами політичної аналітики як науки, її теоретико-методологічними принципами та особливостями практичного застосування в політичній сфері, освоєння основних методів та методик політичної аналітики. Політичний аналіз розглядається в теоретико-фундаментальному, інструментально-емпіричному та практично-прикладному вимірах. Окрім теоретичних знань, студенти набувають базових практичних навичок та вмінь в контексті технології написання аналітичних документів. Після прослуховування курсу студенти повинні володіти знаннями щодо теоретичних засад політичної аналітики, методів аналізу в сфері політичних досліджень, особливостей проведення аналізу різноманітних політичних ситуацій та текстів, основ та процесу електорального аналізу, особливостей аналізу в сфері державної та публічної політики. А також вміти застосовувати різноманітні методи в процесі аналітичного дослідження та складати та грамотно оформлювати аналітичні документи (записку та звіт).


Основи політичної аналітики
Курс передбачає ознайомлення студентів з основами політичної аналітики як науки, її теоретико-методологічними принципами та особливостями практичного застосування в політичній сфері, освоєння основних методів та методик політичної аналітики. Політичний аналіз розглядається в теоретико-фундаментальному, інструментально-емпіричному та практично-прикладному вимірах. Окрім теоретичних знань, студенти набувають базових практичних навичок та вмінь в контексті технології написання аналітичних документів. Після прослуховування курсу студенти повинні володіти знаннями щодо теоретичних засад політичної аналітики, методів аналізу в сфері політичних досліджень, особливостей проведення аналізу різноманітних політичних ситуацій та текстів, основ та процесу електорального аналізу, особливостей аналізу в сфері державної та публічної політики. А також вміти застосовувати різноманітні методи в процесі аналітичного дослідження та складати та грамотно оформлювати аналітичні документи (записку та звіт).


Переговори і медіація (англ. мовою)
Метою навчання є підготовка висококваліфікованих фахівців з міжнародних відносин, які володіють теоретичними знаннями щодо проведення двосторонніх та багатосторонніх переговорів, медіації у конфліктах на рівні організації, на міжорганізаційному та міжнародному рівнях, а також володіють практичними переговорними навичками. Набуті компетентності можуть бути застосовані у експертно-аналітичній, науково-дослідницькій, політико-організаційній, викладацькій, консультаційній та громадській діяльності.Підсумковими та інтегративними результатами навчання на курсі мають бути отримання наступних знань та вмінь: визначати власні інтереси та інтереси партнера в переговорах, віднайдення прийнятної для обох сторін зони перетину інтересів, уміння встановлювати об'єктивні критерії в переговорах, аналізувати та контролювати власні емоції в переговорах, нейтралізувати тиск партнера в переговорах, переводити переговори з площини протистояння у площину співпраці для збільшення взаємовигідних результатів; визначати, формулювати та пропонувати шляхи вирішення професійних теоретичних та практичних проблем; уміти проводити аналіз заінтересованих сторін при впровадженні тих чи інших політик, на основі цього аналізу брати участь у створенні переможних коаліцій, вміти використовувати навички медіації конфліктів на робочому місці, вміти працювати у професійних колективах, державних та недержавних організаціях.


Переговори і медіація (англ.мовою)
Метою навчання є підготовка висококваліфікованих фахівців з міжнародних відносин, які володіють теоретичними знаннями щодо проведення двосторонніх та багатосторонніх переговорів, медіації у конфліктах на рівні організації, на міжорганізаційному та міжнародному рівнях, а також володіють практичними переговорними навичками. Набуті компетентності можуть бути застосовані у експертно-аналітичній, науково-дослідницькій, політико-організаційній, викладацькій, консультаційній та громадській діяльності.Підсумковими та інтегративними результатами навчання на курсі мають бути отримання наступних знань та вмінь: визначати власні інтереси та інтереси партнера в переговорах, віднайдення прийнятної для обох сторін зони перетину інтересів, уміння встановлювати об'єктивні критерії в переговорах, аналізувати та контролювати власні емоції в переговорах, нейтралізувати тиск партнера в переговорах, переводити переговори з площини протистояння у площину співпраці для збільшення взаємовигідних результатів; визначати, формулювати та пропонувати шляхи вирішення професійних теоретичних та практичних проблем; уміти проводити аналіз заінтересованих сторін при впровадженні тих чи інших політик, на основі цього аналізу брати участь у створенні переможних коаліцій, вміти використовувати навички медіації конфліктів на робочому місці, вміти працювати у професійних колективах, державних та недержавних організаціях.


Політична географія
Навчальна дисципліна передбачає ознайомлення студентів з основами політичної географії і геополітики, із сутністю поняття держави, міжнародних міждержавних організацій, з історією формування політичної карти світу. На основі різних підходів та вивчення різних випадків пропонуються різні класифікації держав (за формою правління, державного устрою, політичного режиму, аналізуються їхні виборчі і партійні системи), міжнародних міждержавних організацій.


Політична економіка посткомуністичної Євразії


Порівняльна політологія
Цей курс призначений для студентів 3 і 4 року навчання спеціальності "Міжнародні відносини, суспільні комунікації та регіональні студії". Студенти вивчатимуть сучасні політичні системи різних країн і порівнюватимуть їх за певними критеріями. Умовно світ буде поділено на 3 групи за рівнем політико-економічного розвитку (розвинені країни, пост-комуністичний світ і ІІІ світ), а також на 4 групи - за способом ухвалення політичних рішень (монополізм, плюралізм, елітизм, корпоративізм). Методи викладання і вивчення: моделювання, проектний, змішаний.


Посткомуністична Росія та колишній Радянський Союз


Практика дослідницька


Практика навчальна
Навчальна практика покликана ознайомити студентство третього року навчання з низкою ключових навичок, потрібних для професійної діяльності майбутніх експертів із міжнародних відносин. У даному контексті передбачено набуття базисних практичних знань у таких сферах: ділове й, зокрема, дипломатичне листування; інші форми комунікації з установами та індивідами; документообіг і основи внутрішньої інституційної бюрократії; робота з інформацією, що стосується зовнішньо- й внутрішньополітичного аналізу; моніторинг ключових подій у світі; робота з матеріалами ЗМІ, пов'язаними з міжнародною проблематикою. Проходження практики має посприяти студентам у формуванні їхніх кар'єрних стратегій, відповідних отриманій освіті.


Регіональні студії: Австралія та Океанія


Регіональні студії: пострадянський простір


Соціально-політичні теорії сучасності
У результаті вивчення курсу студент повинен: - знати і розуміти взаємовідношення різних типів політичного знання та основні проблеми сучасних теорій політики; - оволодіти основними сучасними підходами до розуміння політики; - вміти розкрити та критично проаналізувати теоретичні складові ідеології неолібералізму, неоконсерватизму та неомарксизму; - вміти застосовувати набуті знання в якості методології постановки та розв'язання конкретних політичних проблем; - вміти критично ставитися до наявних концепцій політики, відстоювати свою думку у дискусії стосовно тих чи інших політичних проблем.


Суспільні комунікації
Мета курсу - надати студентам знання про комунікативні процеси та основні інструменти масової та міжособистісної комунікації в сучасному соціокультурному середовищі. Особлива увага приділяється висвітленню інструментального апарату медіа, органів державної влади, управлінців. Розглядаються індивідуально-психологічні та групові (соціалізаційні) фактори, що визначають початок, перебіг та ефективність взаємодії. Вивчаються також основні структурні та процесуальні виміри культури, механізми її впливу на суспільне життя, особливості соціокультурної диференціації сучасного суспільства, актуальні комунікативні теми в громадському просторі.


Сучасна міжнародна економіка


Сучасна політика держав Східно-Центральної Європи
Даний курс присвячений розкриттю особливостей міжнародних відносин в Центрально-Східній та Південно-Східній Європі на сучасному етапі.


Сучасні європейські безпекові студії
The course's objective is to provide students with the analytical tools to understand the special nature of the EU's approach towards the security issues and explore the current state of European security and security institutions in face of new challenges. After a short historical and theoretical introduction, it considers the new European strategic environment in light of the recent developments. The role of traditional institutions - the Organization for Security and Cooperation in Europe, NATO and the EU Common European Security and Defence Policy (CSDP) have confronted tremendous challenge. With a focus on the development and execution of the European Security Strategy, security issues in the Eastern Neighborhood, where Russia and the EU have been on a collision course, as well as developments in the Southern Neighborhood and the Mediterranean Union, the security implications of the Arab Spring, will be discussed. The course will also address specifically European relations with Ukraine, especially ways that European integration can provide for conflict resolution and national integrity of Ukraine.


Сучасні міжнародні відносини і міжнародна політика


Теорії міжнародних відносин - І
Метою викладання курсу є оволодіння майбутніми міжнародниками ключовими знаннями та аналітичними навичками теорій міжнародних відносин. Ці теорії допомагають зрозуміти та уявити міжнародну систему, яким чином вона функціонує і впливає на уряди, бізнес та суспільство в цілому. Протягом вивчення теорій міжнародних відносин розвиває наступні навички: 1) розвиток критичного мислення; 1) вміння вести розмову та аргументувати свою думку щодо теорій міжнародних відносин; 2) письмово викладати аргументи та аналізувати теорії міжнародних відносин; 3) вміти застосовувати теорії міжнародних відносин конкретних подій (case studies); 4) робота в команді під час роботи над курсом.


Теорії міжнародних відносин - ІІ
Метою викладання курсу є оволодіння майбутніми міжнародниками ключовими знаннями та аналітичними навичками теорій міжнародних відносин. Ці теорії допомагають зрозуміти та уявити міжнародну систему, яким чином вона функціонує і впливає на уряди, бізнес та суспільство в цілому. Протягом вивчення теорій міжнародних відносин розвиває наступні навички: 1) розвиток критичного мислення; 1) вміння вести розмову та аргументувати свою думку щодо теорій міжнародних відносин; 2) письмово викладати аргументи та аналізувати теорії міжнародних відносин; 3) вміти застосовувати теорії міжнародних відносин конкретних подій (case studies); 4) робота в команді під час роботи над курсом.


Теорія та історія держави
This seminar is of introductory nature and aims to make students familiar with the central political science concept of the state. After taking the course students should be able to discuss the state from both a historical and theoretical perspective, and to support their statements with empirical examples. They should be familiar with the relationship between the state and other political science concepts such as the nation, society, democracy or globalization. Finally, students will be enabled to discuss the contemporary development of the modern state in sophisticated analytically style and in both oral and written fashion. The course will start with an introduction on the abstract concept of the state and on its central and ultimately (still) defining place in political science. After discussing the history of state formation from the ancient proto-states and medieaval monarchies to the absolutist and finally modern state, theories of the state ranging from Max Webers classic definition to post-modern approaches will be introduced. In a second part students will study and discuss central debates around the concept of the state such as the relationship with society or the meaning of globalization for state development and eventually "survival". Finally, case studies focusing on different world regions will make students familiar with the variety of modern "statehood" .


Турецька мова ІІІ
Турецька мова становить собою один із трьох мовних стовпів ісламської цивілізації і є одним з ключів до ісламу; знання її граматики дасть можливість майбутнім фахівцям у сфері міжнародних відносин розуміти і решту тюркських мов, а вільне володіння турецькою дозволить ефективно взаємодіяти на професійному рівні з представниками країни, яка є нашим економічним і стратегічним партнером, країни - лідера Чорноморського регіону, яка, як і Україна, тримає курс на ЄС.


Французька мова І
Знання французької мови дозволить майбутнім фахівцям у сфері міжнародних відносин ефективно взаємодіяти на професійному рівні з представниками провідної країни ЄС .Курс призначений для студентів програми "Міжнародні відносини...", навчання студентів інших спеціальностей відбуватиметься на платній основі.


Французька мова ІІ
Знання французької мови дозволить майбутнім фахівцям у сфері міжнародних відносин ефективно взаємодіяти на професійному рівні з представниками провідної країни ЄС .Курс призначений для студентів програми "Міжнародні відносини...", навчання студентів інших спеціальностей відбуватиметься на платній основі.


Французька мова ІІІ
Знання французької мови дозволить майбутнім фахівцям у сфері міжнародних відносин ефективно взаємодіяти на професійному рівні з представниками провідної країни ЄС .Курс призначений для студентів програми "Міжнародні відносини...", навчання студентів інших спеціальностей відбуватиметься на платній основі.


Якісні методи досліджень у міжнародних відносинах


Японська мова І
Курс дає студентам можливість опанувати основи японської мови з особливим наголосом на практичному її використанні.


Японська мова ІІ
Знання японської мови дозволяє розуміти специфіку Японії як країни. Курс призначений для студентів програми "Міжнародні відносини...", навчання студентів інших спеціальностей відбуватиметься на платній основі.


Японська мова ІІІ
Знання японської мови дозволяє розуміти специфіку Японії як країни. Курс призначений для студентів програми "Міжнародні відносини...", навчання студентів інших спеціальностей відбуватиметься на платній основі.


 

Навчальні плани

 

Публікації

Наразі подано вибраний перелік наукових видань від 2003 року. Повний список видань попередніх років можна знайти в бібліографічних покажчиках:

 

Публікації викладачів кафедри міжнародних відносин за останні 5 років

О.П.Демʼянчук

1. Political Power Distribution in Ukraine: Dynamics and Perspectives. /Магістеріум. Вид-во НаУКМА. Вип. 58. 2014. Сс. 61-66.

2. Теорія політичного ринку і політичного підприємництва: сучасний стан та основні концепти. / Держава і право. Серія «Політичні науки». Вип. 69. 2015. Сс. 3-17.

3. Стратегія національного розвитку: інституційний вимір. /Наукові записки НаУКМА. Т. 173 «Політичні науки». 2015. Сс. 17-21.

4. Політичні перспективи досягнення Good Governance в Україні. /Віче, № 22, 2015. Сс. 25-34.

5. Політична і громадянська освіта як політичний інститут: потреба формування в Україні. / Гілея, вип. 102 (11), листопад 2015. Сс. 412-416.

6. Аналіз поняття ставки (Stake) в теорії ігор. (у співавторстві з Заставною М.С.). /Магістеріум, 2016. Сс. 35-42.

7. European Studies – is it a Sufficient Instrument of Europeanization in the Eastern Partnership Countries? In: eds. Carlos E. Pacheko Amaral et al. EU Relations with Eastern Partnership: Strategy, Opportunities, and Challenges. Chisinau-Chernivtsi-Tbilisi, 2016. pp. 263-271.

8. European Studies as an Applied Discipline for the Eastern Partnership. INOTLES Working Papers. TEMPUS PROGRAMME. http://www.inotles.eu/working-papers.

9. Угода про асоціацію між Україною та ЄС крізь призму моделі «дворівневої гри» Роберта Патнема. /Наукові записки НаУКМА. Т. 186 «Політичні науки». 2016. Сс. 15-22. (у співавторстві з Леденьова А.В.).

10. Kristina Khambekova and Oleksandr Demianchuk. Institutional Isomorphism in the Ukrainian Public Administration./ Studii Europene/ # 10, 2017. Pp. 109-122.

11. Viktoriia Khomenko and Oleksandr Demianchuk. The Rational Choice Theory as the Explanation of Coalition Formation in Germany 2017-2018./ Studii Europene/ #11, 2018. Pp. 161-177.

М.В.Яковлєв

Наукові публікації у періодичних виданнях, які включені до наукометричної бази Scopus

1. Olexiy Haran, Maksym Yakovlyev & Maria Zolkina (2019): Identity, war, and peace: public attitudes in the Ukraine-controlled Donbas // Eurasian Geography and Economics, 2019. DOI: 10.1080/15387216.2019.1667845

2. Osiievskyi Y., Yakovlyev M. Sirens in the Panopticon: Intersections Between Ainslean Picoeconomics and Foucault`s Discipline Theory // Foucault Studies. Vol 1 No 27 (2019): Number 27, December 2019. https://doi.org/10.22439/fs.v27i27.5894

Публікації у наукових виданнях, включених до переліку наукових фахових видань України

3. Яковлєв М. Сутнісно оспорювані концепти як інструмент політологічних розвідок: визначення і характеристики. Грані, 2020, № 23(3), 17-26. https://doi.org/10.15421/172021

4. Яковлєв М.В.. Прикладне конструювання концептів у політичній науці за межами семантичного підходу / М.В. Яковлєв // "Вісник НЮУ імені Ярослава Мудрого". Серія: Філософія, філософія права, політологія, соціологія. – 2020. – Т.2. – №45. С. https://doi.org/10.21564/2075-7190.45.200942

5. Яковлєв М.В. Концепти як конфігурації та кластери контекстів: дискурс-аналіз і політична концептологія / М.В. Яковлєв // Гілея: науковий вісник. – 2020. – Вип. 154(3). – С. 341-344.

6. Яковлєв М. В. Концептополя політичної аналітики як прикладної політологічної дисципліни / М. В. Яковлєв, А. І. Cуслов, С. Ф. Шулімов // Вісник Маріупольського державного університету. Сер.: Історія. Політологія. – 2019. – Вип. 26. – С. 194-203.

7. Яковлєв М.В. Інтертекстуальність дискурсу та концептів у теоріях міжнародних відносин / М. В. Яковлєв // Науковий вісник Східноєвропейського національного університету ім. Лесі Українки. Серія: Міжнародні відносини. – 2019. – С.76-82.

8. Яковлєв М.В. Семантична валідність досліджень політичної концептосфери та ідеологічних дискурсів / М. В. Яковлєв // Науковий вісник "Гілея". Політичні науки. Національний педагогічний університет імені М.П. Драгоманова. 2019. Вип.149. – С. 76-80.

9. Яковлєв М.В. Метахтонні концепти політичної науки: засади порівняльного соціоконгітивного аналізу / М. В. Яковлєв // Гілея: науковий вісник. – 2019. – Вип. 142(3). – С. 118-121. – Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/gileya_2019_142(3)__27.

10. Яковлєв М.В. Дискурсивні конфігурації концептів у структурі терміносистем і концептополів політичної науки / М.В. Яковлєв // Вісник Львівського університету. Серія філос.політолог.студії. / ред. Д.Карпин ; Львівський національний університет ім. Івана Франка. – 2019. – № 22. – С. 216-221.

11. Яковлєв М. В. Прагматичні функції політологічних квазітермінів і політичних терміноїдів / М. В. Яковлєв // Термінологічний вісник : збірник наукових праць / відп. ред. Л. В. Туровська ; НАН України, Ін-т укр. мови. – 2019. – № 5. – С. 228-234.

12. Яковлєв М.В. Політичні ідеології як концептосфери: можливості міждисциплінарного когнітивно-дискурсивного аналізу / М.В. Яковлєв // Вісник ХНУ імені В. Н. Каразіна, серія «Питання політології». – 2018. Вип.34. – С. 28-35.

13. Яковлєв М.В. Методології дослідження концептополів політичної науки: порівняльний аналіз / М.В. Яковлєв // Міжнародні відносини, суспільні комунікації та регіональні студії. – 2018. – № 24(4). – С.72-80.

14. Яковлєв М.В. Політологічний підхід до типології форм колоніальної експансії / М.В. Яковлєв // Наукові записки НаУКМА – 2016. Том 186. – С. 9-13.

15. Яковлєв М.В. «Соціальне» в соціальній роботі та «публічне» й «державне» в політиці: проблема розмежування відповідальностей / М.В. Яковлєв // Наукові записки НаУКМА. – 2016. Том 188. – С. 75-78.

Колективні монографії

16. Constructing a Political Nation: Changes in the Attitudes of Ukrainians during the War in the Donbas / Edited by Olexiy Haran and Maksym Yakovlyev. Kyiv: Stylos Publishing, 2017. – xvi, 223 p. ISBN 978-966-2399-49-3

17. (рецензія на цю монографію: East/West: Journal of Ukrainian Studies», Vol. 6, No. 1. 2019., pp. 209-212.)

18. «Фейки, пропаганда, дезінформація та виборчий процес: як нам захистити демократичні практики?» /за заг. ред Дубова Д.В. – К.:ТОВ "Видавництво Сталь", 2019. – 254 с. (підрозділи 3.4, 3.7, 3.8, 4.2).

19. Методичні матеріали до курсу «Культура та політика: багатозначність (взаємо)зв’язків». – Київ: ТОВ «Університетське видавництво Пульсари», 2020. – 88 с. (вступні зауваження та вступна лекція, загальне редагування видання).

20. Україна після Євромайдану: досягнення та виклики / Ред. М. Яковлєв (редагування, вступ, розділ І, післямова), О. Гарань. – Київ: Фонд «Демократичні ініціативи» ім. Ілька Кучеріва, 2015. – 132 с.

Додаткові публікації

21. Терещенко Д., М. Яковлєв. «Абетка популізму». Київ: ТОВ «Університетське видавництво Пульсари», 2020. – 45 с.

22. Яковлєв М. «Війна і ми. Як змінювалися ми на наші війни?» // «Куншт», 2017. № 6. – С. 65 – 68.

23. Yakovlyev M. Umbruch in der Ukraine: vier Geschichten und drei Thesen zum Nachdenken Umbrüche // Festivalband zum 6. Weimarer Rendez-vous mit der Geschichte. 1. Auflage 2015 Thüringer Institut für Lehrerfortbildung, Lehrplanentwicklung und Medien (Thillm). S. 144 – 147. ISSN 0944-8683. ISBN 978-3-9816900-2-6.

М.М.Гнатюк

1. Гнатюк М. Створення конкурентного середовища та зменшення ризиків неплатоспроможності на страховому ринку України (аналіз законопроектів Дорожньої карти законодавчого забезпечення виконання Угоди про асоціацію із Європейським Союзом на 2018 – 2019 рр.) // Євроінтеграційний портал. – Режим доступу: https://www.eu-ua.org/analityka/stvorennya-konkurentnogo-seredovyshcha-ta-zmenshennya-ryzykiv-neplatospromozhnosti-na (2019)

2. Гнатюк М. Чому децентралізація політичної влади в Україні є завданням європейської інтеграції? (аналіз законопроектів Дорожньої карти законодавчого забезпечення виконання Угоди про асоціацію із Європейським Союзом на 2018 – 2019 рр.) // Євроінтеграційний портал. – Режим доступу: https://www.eu-ua.org/analityka/chomu-decentralizaciya-politychnoyi-vlady-v-ukrayini-ye-zavdannyam-yevropeyskoyi (2019)

3. Гнатюк М. Усунення загроз для безпеки громадян і навколишнього середовища: належне перевезення небезпечних вантажів (аналіз законопроектів Дорожньої карти законодавчого забезпечення виконання Угоди про асоціацію із Європейським Союзом на 2018 – 2019 рр.) // Євроінтеграційний портал. – Режим доступу: https://www.eu-ua.org/analityka/usunennya-zagroz-dlya-bezpeky-gromadyan-i-navkolyshnogo-seredovyshcha-nalezhne (2019)

4. Гнатюк М. Встановлення європейських стандартів соціальної захищеності осіб з інвалідністю в Україні(аналіз законопроектів Дорожньої карти законодавчого забезпечення виконання Угоди про асоціацію із Європейським Союзом на 2018 – 2019 рр.) // Євроінтеграційний портал. – Режим доступу: https://www.eu-ua.org/analityka/vstanovlennya-yevropeyskyh-standartiv-socialnoyi-zahyshchenosti-osib-z-invalidnistyu-v (2019)

5. Гнатюк М. Повна і правдива інформація про харчові продукти (аналіз законопроектів Дорожньої карти законодавчого забезпечення виконання Угоди про асоціацію із Європейським Союзом на 2018 – 2019 рр.) // Євроінтеграційний портал. – Режим доступу: https://www.eu-ua.org/analityka/povna-i-pravdyva-informaciya-pro-harchovi-produkty (2019)

6. Гнатюк М. Перехід на європейську систему звільнення від оподаткування ввізним митом (аналіз законопроектів Дорожньої карти законодавчого забезпечення виконання Угоди про асоціацію із Європейським Союзом на 2018 – 2019 рр.) // Євроінтеграційний портал. – Режим доступу: https://www.eu-ua.org/analityka/perehid-na-yevropeysku-systemu-zvilnennya-vid-opodatkuvannya-vviznym-mytom (2019)

7. Гнатюк М. Безпечний автомобільний транспорт та доступ до європейського ринку автомобільних перевезень(аналіз законопроектів Дорожньої карти законодавчого забезпечення виконання Угоди про асоціацію із Європейським Союзом на 2018 – 2019 рр.) // Євроінтеграційний портал. – Режим доступу: https://www.eu-ua.org/analityka/bezpechnyy-avtomobilnyy-transport-ta-dostup-do-yevropeyskogo-rynku-avtomobilnyh-perevezen (2019)

8. Гнатюк М. Наближення України до європейської практики у питаннях запобігання та протидії дискримінації (аналіз законопроектів Дорожньої карти законодавчого забезпечення виконання Угоди про асоціацію із Європейським Союзом на 2018 – 2019 рр.) // Євроінтеграційний портал. – Режим доступу: https://www.eu-ua.org/analityka/nablyzhennya-ukrayiny-do-yevropeyskoyi-praktyky-u-pytannyah-zapobigannya-ta-protydiyi (2019)

9. Гнатюк М. Усунення корупційних бар’єрів при перевірці характеристик нехарчової продукції: чим європейський досвід корисний для України? (аналіз законопроектів Дорожньої карти законодавчого забезпечення виконання Угоди про асоціацію із Європейським Союзом на 2018 – ‘ // Євроінтеграційний портал. – Режим доступу: https://www.eu-ua.org/analityka/usunennya-korupciynyh-baryeriv-pry-perevirci-harakterystyk-neharchovoyi-produkciyi-chym (2019)

10. Гнатюк М. Захист вкладників та стабільність банківської системи як умова євроінтеграції (аналіз законопроектів Дорожньої карти законодавчого забезпечення виконання Угоди про асоціацію із Європейським Союзом на 2018 – 2019 рр.) // Євроінтеграційний портал. – Режим доступу: https://www.eu-ua.org/analityka/zahyst-vkladnykiv-ta-stabilnist-bankivskoyi-systemy-yak-umova-yevrointegraciyi (2019)

11. Гнатюк М. Чи потрібні Україні європейські правила транзиту товарів? (аналіз законопроектів Дорожньої карти законодавчого забезпечення виконання Угоди про асоціацію із Європейським Союзом на 2018 – 2019 рр.) // Євроінтеграційний портал. – Режим доступу: https://eu-ua.org/analityka/chy-potribni-ukrayini-yevropeyski-pravyla-tranzytu-tovariv (2018)

12. Гнатюк М. Чи потрібний Україні регульований ринок капіталів? (аналіз законопроектів Дорожньої карти законодавчого забезпечення виконання Угоди про асоціацію із Європейським Союзом на 2018 – 2019 рр.) // Євроінтеграційний портал. – Режим доступу: https://eu-ua.org/analityka/chy-potribnyy-ukrayini-regulovanyy-rynok-kapitaliv (2018)

13. Гнатюк М. Покращення інвестиційного клімату в Україні: на часі!(аналіз законопроектів Дорожньої карти законодавчого забезпечення виконання Угоди про асоціацію із Європейським Союзом на 2018 – 2019 рр.) // Євроінтеграційний портал. – Режим доступу: https://eu-ua.org/analityka/pokrashchennya-investyciynogo-klimatu-v-ukrayini-na-chasi (2018)

14. Гнатюк М. Електронні гроші за стандартами ЄС демонополізують оплату комунальних платежів (аналіз законопроектів Дорожньої карти законодавчого забезпечення виконання Угоди про асоціацію із Європейським Союзом на 2018 – 2019 рр.) // Євроінтеграційний портал. – Режим доступу: https://eu-ua.org/analityka/elektronni-groshi-za-standartamy-yes-demonopolizuyut-oplatu-komunalnyh-platezhiv (2018)

15. Гнатюк М. Реорганізація районів задля ефективності об’єднаних територіальних громад (аналіз законопроектів Дорожньої карти законодавчого забезпечення виконання Угоди про асоціацію із Європейським Союзом на 2018 – 2019 рр.) // Євроінтеграційний портал. – Режим доступу: https://eu-ua.org/analityka/reorganizaciya-rayoniv-zadlya-efektyvnosti-obyednanyh-terytorialnyh-gromad (2018)

16. Гнатюк М. Ефективна система стандартизації - якісна та безпечна продукція (аналіз законопроектів Дорожньої карти законодавчого забезпечення виконання Угоди про асоціацію із Європейським Союзом на 2018 – 2019 рр.) // Євроінтеграційний портал. – Режим доступу: https://eu-ua.org/analityka/efektyvna-systema-standartyzaciyi-yakisna-ta-bezpechna-produkciya (2018)

17. Гнатюк М. В Україні планують запровадити європейські стандарти безпеки для захисту від іонізуючого випромінювання (аналіз законопроектів Дорожньої карти законодавчого забезпечення виконання Угоди про асоціацію із Європейським Союзом на 2018 – 2019 рр.) // Євроінтеграційний портал. – Режим доступу: https://eu-ua.org/analityka/v-ukrayini-planuyut-zaprovadyty-yevropeyski-standarty-bezpeky-dlya-zahystu-vid (2018)

18. Гнатюк М. Європейські стандарти посилять захист інвесторів і конфіденційність на фінансових ринках (аналіз законопроектів Дорожньої карти законодавчого забезпечення виконання Угоди про асоціацію із Європейським Союзом на 2018 – 2019 рр.) // Євроінтеграційний портал. – Режим доступу: https://eu-ua.org/analityka/yevropeyski-standarty-posylyat-zahyst-investoriv-i-konfidenciynist-na-finansovyh-rynkah (2018)

19. Гнатюк М. Україна запроваджує європейські стандарти у виробництві та торгівлі органічними товарами (аналіз законопроектів Дорожньої карти законодавчого забезпечення виконання Угоди про асоціацію із Європейським Союзом на 2018 – 2019 рр.) // Євроінтеграційний портал. – Режим доступу: https://eu-ua.org/analityka/ukrayina-zaprovadzhuye-yevropeyski-standarty-u-vyrobnyctvi-ta-torgivli-organichnymy (2018)

20. Гнатюк М. В Україні планують запровадити Інститут авторизованого економічного оператора (аналіз законопроектів Дорожньої карти законодавчого забезпечення виконання Угоди про асоціацію із Європейським Союзом на 2018 – 2019 рр.) // Євроінтеграційний портал. – Режим доступу: https://eu-ua.org/analityka/v-ukrayini-planuyut-zaprovadyty-instytut-avtoryzovanogo-ekonomichnogo-operatora (2018)

21. Гнатюк М. Україна запровадить європейські стандарти захисту прав інтелектуальної власності вітчизняних виробників за кордоном (аналіз законопроектів Дорожньої карти законодавчого забезпечення виконання Угоди про асоціацію із Європейським Союзом на 2018 – 2019 рр.) // Євроінтеграційний портал. – Режим доступу: https://eu-ua.org/analityka/ukrayina-zaprovadyt-yevropeyski-standarty-zahystu-prav-intelektualnoyi-vlasnosti (2018)

22. Гнатюк М. Україна змінює законодавство задля зменшення нетарифних бар’єрів для промислового експорту до ЄС (аналіз законопроектів Дорожньої карти законодавчого забезпечення виконання Угоди про асоціацію із Європейським Союзом на 2018 – 2019 рр.) // Євроінтеграційний портал. – Режим доступу: https://eu-ua.org/analityka/ukrayina-zminyuye-zakonodavstvo-zadlya-zmenshennya-netaryfnyh-baryeriv-dlya-promyslovogo (2018)

23. Гнатюк М. Україна запровадить європейські стандарти щодо захисту прав виробників мікросхем (аналіз законопроектів Дорожньої карти законодавчого забезпечення виконання Угоди про асоціацію із Європейським Союзом на 2018 – 2019 рр.) // Євроінтеграційний портал. – Режим доступу: https://eu-ua.org/analityka/ukrayina-zaprovadyt-yevropeyski-standarty-shchodo-zahystu-prav-vyrobnykiv-mikroshem (2018)

24. Гнатюк М. Україна розпочала реформу процедури банкрутства (аналіз законопроектів Дорожньої карти законодавчого забезпечення виконання Угоди про асоціацію із Європейським Союзом на 2018 – 2019 рр.) // Євроінтеграційний портал. – Режим доступу: https://eu-ua.org/analityka/ukrayina-rozpochala-reformu-procedury-bankrutstva (2018)

25. Гнатюк М. В Україні встановлюються європейські правила захисту авторських прав (аналіз законопроектів Дорожньої карти законодавчого забезпечення виконання Угоди про асоціацію із Європейським Союзом на 2018 – 2019 рр.) // Євроінтеграційний портал. – Режим доступу: https://eu-ua.org/analityka/v-ukrayini-vstanovlyuyutsya-yevropeyski-pravyla-zahystu-avtorskyh-prav (2018)

26. Гнатюк М. Україна запроваджує прозорі правила гри у видобувній галузі (аналіз законопроектів Дорожньої карти законодавчого забезпечення виконання Угоди про асоціацію із Європейським Союзом на 2018 – 2019 рр.) // Євроінтеграційний портал. – Режим доступу: https://eu-ua.org/analityka/ukrayina-zaprovadzhuye-prozori-pravyla-gry-u-vydobuvniy-galuzi (2018)

27. Гнатюк М. Європейські підходи до антипіратського законодавства дозволять покращити захист авторських прав (аналіз законопроектів Дорожньої карти законодавчого забезпечення виконання Угоди про асоціацію із Європейським Союзом на 2018 – 2019 рр.) // Євроінтеграційний портал. – Режим доступу: https://eu-ua.org/analityka/yevropeyski-pidhody-do-antypiratskogo-zakonodavstva-dozvolyat-pokrashchyty-zahyst (2018)

28. Гнатюк М. В Україні запровадять європейську систему захисту прав споживачів фінансових послуг (аналіз законопроектів Дорожньої карти законодавчого забезпечення виконання Угоди про асоціацію із Європейським Союзом на 2018 – 2019 рр.) // Євроінтеграційний портал. – Режим доступу: https://eu-ua.org/analityka/v-ukrayini-zaprovadyat-yevropeysku-systemu-zahystu-prav-spozhyvachiv-finansovyh-poslug (2018)

29. Гнатюк М. Набули чинності зміни, що вдосконалюють процес формування нових територіальних громад (аналіз законопроектів Дорожньої карти законодавчого забезпечення виконання Угоди про асоціацію із Європейським Союзом на 2018 – 2019 рр.) // Євроінтеграційний портал. – Режим доступу: https://eu-ua.org/analityka/nabuly-chynnosti-zminy-shcho-vdoskonalyuyut-proces-formuvannya-novyh-terytorialnyh-gromad (2018)

30. Гнатюк М. Україна запровадила європейську систему екологічної оцінки впливу держпроектів на довкілля (аналіз законопроектів Дорожньої карти законодавчого забезпечення виконання Угоди про асоціацію із Європейським Союзом на 2018 – 2019 рр.) // Євроінтеграційний портал. – Режим доступу: https://eu-ua.org/analityka/ukrayina-zaprovadyla-yevropeysku-systemu-ekologichnoyi-ocinky-vplyvu (2018)

31. Гнатюк М. В Україні запровадять європейський підхід до регулювання товариств з обмеженою відповідальністю (аналіз законопроектів Дорожньої карти законодавчого забезпечення виконання Угоди про асоціацію із Європейським Союзом на 2018 – 2019 рр.) // Євроінтеграційний портал. – Режим доступу: https://eu-ua.org/analityka/v-ukrayini-

zaprovadyat-yevropeyskyy-pidhid-do-regulyuvannya-tovarystv-z-obmezhenoyu (2018)

32. Гнатюк М. Україна імплементує Директиви ЄС, що спрощують отримання права користування землею для підприємств нафтогазової галузі (аналіз законопроектів Дорожньої карти законодавчого забезпечення виконання Угоди про асоціацію із Європейським Союзом на 2018 – 2019 рр.) // Євроінтеграційний портал. – Режим доступу: https://eu-ua.org/analityka/ukrayina-implementuye-dyrektyvy-yes-shcho-sproshchuyut-otrymannya-prava-korystuvannya (2018)

33. Гнатюк М. Санкції в політиці ЄС: приклад Російської Федерації 2014–2015 рр./ Гнатюк М. М. Рибачок Д. О., Фещенко Б. О. // Наукові записки кафедри політології НаУКМА (ISBN 978-617-7565-24-5). – Київ, 2018. – Випуск 1. - С. 70-81.

34. Гнатюк М. Взаємозв’язок зовнішньополітичних компетенцій ЄС: горизонтальний та вертикальний рівні / М. М. Гнатюк // Вісник Національної академії державного управління при Президентові України Серія “Політичні науки”. – 2016. – 1(80). – С. 79-86.

35. Гнатюк М. Політична суб’єктність Європейського Союзу (інституційно-нормативні характеристики Лісабонської моделі) :. Дисертація док. політ. наук: 23.00.04 / М.М. Гнатюк ; МОН України Чернівецький національний університет імені Юрія Федьковича. – Ч., 2016. – 403 с. (http://www.chnu.edu.ua/res/chnu/chnu_news/February/dis_Gnatiuk.pdf)

36. Гнатюк М. Політична суб’єктність Європейського Союзу (інституційно-нормативні характеристики Лісабонської моделі) : автореф. дис... док. політ. наук: 23.00.04 / М.М. Гнатюк ; МОН України Чернівецький національний університет імені Юрія Федьковича. – Ч., 2016. – 32 с. (http://www.chnu.edu.ua/res/chnu/chnu_news/25.01.2016/aref_gnatiuk.pdf)

37. Гнатюк Н. Международная политическая субъектность ЕС в контексте дихотомии агента и структуры / Н. Н. Гнатюк // Вестник Волгоградского государственного университета. Серия 4. История. Регионоведение. Международные отношения. – 2015. – № 1. – C. 82-91.

Г.С.Соловей

1. Дослідження спільно з Корейським Інститутом Розвитку (KDI School of Public Policy and Management, Sejong (Republic of Korea) "Practices and Challenges of Government Scholarship for Foreign Students Programs for Internationalization of Higher Education in European Union, Russia, and China: Comparative Analysis and Lessons for Ukraine". Серпень 2017-Травень 2018 Результати дослідження надано МОН України.

2. “Negotiation and Mediation” course, 90 академічних годин, англійською мовою.

3. Методичні рекомендації для студентів кафедри міжнародних відносин НаУКМА щодо написання та захисту курсових робіт», лютий 2020

Проєкти освітніх програм

Навчальний рік 2020-2021

Проєкт освітньої програми «МІЖНАРОДНІ ВІДНОСИНИ, РЕГІОНАЛЬНІ СТУДІЇ ТА СУСПІЛЬНІ КОМУНІКАЦІЇ»

icon Освітня програма "Міжнародні відносини, суспільні комунікації та регіональні студії"

 

Запрошуємо всіх стейкголдерів (здобувачів вищої освіти, випускників освітньої програми, роботодавців, представників академічної спільноти, співробітників НаУКМА, представників інших груп стейкхолдерів) залишити відгуки, побажання та пропозиції для покращення освітніх програм.

 

Усі пропозиції та зауваження просимо надсилати до 18 січня 2021 року на адресу гаранту освітньої програми.

 

Гарант програми доцент М. В. Яковлєв  Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

 

Обговорення освітньої програми та відгуки на неї

 

Кафедра міжнародних відносин активно працює над вдосконаленням своєї освітньої програми, активно консультується з науковцям і практиками-міжнародниками. Зокрема ми активно взаємодіємо з Дипломатичною академією ім. Г. Удовенка при МЗС України та кадровими дипломатами. Свої корисні поради нам надає колишній директором академії, а нині – Надзвичайний і повноважний посол України в Японії С.В. Корсунський, К. Смаглій – начальницею відділу міжнародного співробітництва та комунікацій Дипломатичної академії. Паралельно з цим наша кафедра активно радиться з провідним аналітичним центрами, які займаються міжнародною політикою – приміром, з Центром «Нова Європа», перший заступник директора якого Сергій Солодкий надав ґрунтовні коментарі з приводу освітньої програми нашої кафедри, які були враховані під час внесення змін до неї (ми додали нормативний курс з зовнішньої політики Росії після розпаду СРСР). Кафедра також активно співпрацює з академічним середовище: перший завідувач кафедри проф. О.П. Дем’янчук відвідав кафедру міжнародних відносин Університету Кадір Хаз (Стамбул, Туреччина) і спілкувався з тодішнім завідувачем професором Серхатом Гювенчем і професором цієї кафедри Дімітріосом Тріантафілу, які допомогли уточнити цілі кафедри (універсалізація підготовки фахівців з міжнародних відносин, підготовка людей, які можуть успішно конкурувати на сучасних ринках праці). О.П.Демʼянчук також відвідував кафедру міжнародних відносин Одеського національного університету ім. І. Мечникова для ознайомлення з передовим досвідом і новітніми підходами до підготовки фахівців у нашій сфері. Цікавими і корисними були спілкування з фахівцями Українського католицького університету (м. Львів) та Університету Макʼюен (Едмонтон, Канада) в рамках спільного проекту «Національна модель ООН). Кафедра також ознайомилася з досвідом роботи та навчальними планами кафедри міжнародних відносин Університету ім. Ф. Шиллера (м. Єна, Німеччина),з якими у нас налагоджені довготривалі контакти, бо завідувач кафедри і гарант ОП М.В. Яковлєв 11 років координував з цим університетом спільну освітньо-наукову програму «Німецькі та європейські студії» і завдяки багаторічній інституційній співпраці колеги надали нам консультації і поради; також був врахований досвід та навчальні плани Віденської дипломатичної академії, з якою кафедра налагоджує інституційну співпрацю – пройшли відбір на грант з інституційної підтримки.

 

Zustrichi Korsunsky Zustrichi Smagliy

 

 

 


 

Проєкт освітньо-наукової програми «Міжнародні відносини та регіональні студії»

 icon Освітньо-наукова програма "Міжнародні відносини та регіональні студії"

 

Запрошуємо всіх стейкголдерів (здобувачів вищої освіти, випускників освітньої програми, роботодавців, представників академічної спільноти, співробітників НаУКМА, представників інших груп стейкхолдерів) залишити відгуки, побажання та пропозиції для покращення освітніх програм.

 

Усі пропозиції та зауваження просимо надсилати до 24 січня 2021 року на адресу гаранту освітньої програми.

 

Гарант програми професор Дем'янчук О.П.  Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

 

 

Студенти

Практика і стажування

Попри складні епідемічні умови кафедра міжнародних відносин намагається налагоджувати співпрацю з різними організаціями та установами, в яких студенти освітньої програми можуть проходити практику і стажування. Оскільки основним акцентом бакалаврської програми є розвиток аналітичних здібностей, кафедра міжнародних відносин активно розвиває співпрацю з аналітичними центрами, зокрема зі Школою політичної аналітики та Центром дослідження медіації і діалогу. Студенти, які стажуються у Школі політичної аналітики, зокрема пройшли тренінг з кодування текстів у програмному забезпеченні NVivo, який провів керівник напрямку інформаційної та ідеологічної реінтеграції тимчасово непідконтрольних територій Донбасу Олег Сабура. Кафедра також вітає студентській ініціативи з пошуків місць проходження практики, зокрема у Державній міграційній службі, Міністерстві інфраструктури, громадській організації «Інститут масової інформації», Центрі «Нова Європа» (участь у дослідженні «Євромапа регіонів», допомога з організації івентів), VoxCheck та ін. Кафедра також активно працює над організацією проходження практики в Міністерстві закордонних справ після зняття карантинних обмежень.

 

Stazhuvanya

Наукова-аналітична робота студентів

Студенти кафедри міжнародних відносин активно пробують себе в аналітико-дослідницькій діяльності, публікують свої наукові розвідки, беруть участь у конференціях та міжнародних заходах.

 

Наприклад, Студентка Коваленко Вероніка під час стажування в аналітичному центрі Adastra активно займалася аналітико-дослідницькою роботою, за результатами якої вона успішно підготувала три матеріали про відголоски пандемії, перспективи будівництва «Північного потоку-2» та майбутнє скандинавської моделі розвитку, з якими можна ознайомитися за посиланнями:

 

 

У рамках стажування у медіа Coda Story студент нашої освітньої програми Ігнатенко Олександр опублікував три аналітично-дослідні розвідки англійською мовою. Coda Story – це американсько-грузинське медіа, що висвітлює проблеми війни проти науки, дезінформування та авторитарні технології. Розвідки Олександр присвячені тому, як теорія змови QAnon набула популярності в Німеччині; як антинаукові поради щодо лікування коронавірусної хвороби поширюються у соціальній мережі TikTok, а також тому, як противники карантинних заходів використовують інструменти прямої демократії у Швейцарії. З аналітичними розвідками Олександра Ігнатенка можна ознайомитися за посиланнями:

 

 

Грачова Катерина (студентка 3 р.н.), Кочержат Марина (студентка 3 р.н.) та Біла Катерина (студентка 4 р.н.) у 2019 році представляли НаУКМА у складі спільної канадсько-української делегації на National Model United Nations (NMUN) у Ерфурті, Німеччина. Теми доповідей відповідали темам, обраним комітетами, у роботі яких були задіяні студентки, а саме, Women in Development (Генеральна асамблея), Preventing Political Persecution and Oppression (Рада ООН з прав людини) та Strengthening Safeguards and Verification (Міжнародне агентство з атомної енергії). Ігнатенко Олександр (3 р. н.), доповідь на тему «Національні Меншини і Національні Держави: Вічне Повернення», Студентська дипломатична лабораторія «Уявлені спільноти? Національні меншини у державах та міждержавних відносинах». Горбачова Софія (3 р. н.), доповідь на тему «Сусід мого сусіда – моя національна меншина. Виклики політики країн-сусідів України щодо їхнього «домашнього закордоння», Студентська дипломатична лабораторія «Уявлені спільноти? Національні меншини у державах та міждержавних відносинах».

 

Детальніше про це можна дізнатися за посиланням.

 

Міжнародна співпраця

Кафедра міжнародних відносин активно залучається до міжнародної співпраці. Ми пишаємося тим, що пройшли відбір у конкурсі на інституційну підтримку найстарішого дипломатичного навчального закладу Європи – Віденської дипломатичної академії (Австрія), що передбачає допомогу з начальною та адміністративною компонентою нашої майбутньої магістерської програми. Кафедра також бере участь в ініціативі з «Digital at home: new steps in internationalization of education» Балтійського регіону, адміністрованого Уппсальським університетом (Швеція). Ми також впроваджуємо курси з медіації та вирішення конфліктів в рамках проєкту “Digital Corridors for Peace Education in Ukraine”, адміністрованому Університетом ім. Фрідріха Шиллера (м. Єна, Німеччина) за фінансової підтримки DAAD, в якому також беруть участь викладачі з Магдебурзького університету та Університету Віадрина (Франкфурт-на-Одері). Кафедра міжнародних відносин також активно співпрацює з Університетом ім. Ґрента МакЮена, (м. Едмонтон, Канада) в рамках спільного проекту «Національна модель ООН). Ми дуже пишаємося тим, що видатний науковець Пол Д’Анієрі погодився долучитися до викладання курсу з зовнішньої політики Росії після розпаду СРСР, і ми також вдячні Тарасу Кузьо, який допомагає кафедрі навчальними матеріалами і як гостьовий лектор долучається до викладання на нашій кафедрі.

 

Студенти нашої програми також регулярно долучаються до міжнародної академічної спільноти, беруть участь у програмах мобільності, що дозволяє їм навчатися у таких закладах: Університет Гронінгену, Карлів Університет (м. Прага, Чехія), Університет Глазго, Sciences Po (м. Париж, Франція), Університет Кадір Хас (Туреччина) тощо.

 

 

Лист від Віденьскої дипломатичної академії

 

Кафедра зв’язків із громадськістю

us

Загальна інформація

Викладачі

Публікації

korolko Завідувач
Валентин Григорович Королько
доктор філософських наук, професор
корпус 4, кімната 217
(044) 425 31 24
E-mail Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

 

Провідний спеціаліст

Світлана Семенівна Костенко

корпус 4, кімната 252

(044) 425 31 24

E-mail Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

 

 

Одна з найгрунтовніших в Україні. Поєднує базові знання із соціології, політології, соціальної психології, менеджменту та журналістики з теоретичними й практичними засадами науки і мистецтва цивілізованих зв’язків з громадськістю, що дозволяє готувати студентів університету до практичної діяльності в сучасних умовах.

Згідно Рейтингу університетів DOU, кафедра PR, так само як і маркетингу, за оцінками студентів, випускників та працедавців щодо якості надання освітніх послуг тим чи іншим вузом України, посідає перше місце. Має власний фундаментальний підручник зі зв’язків з громадськістю з грифом МОН України, який витримав чотири міжнародних видання.

 

Основні напрями наукової роботи: «Дослідження процесів становлення соціального інституту PR, соціологічний аналіз його розвитку в різних сферах українського суспільства» (2012-2018).

Нова редакція теми:«Удосконалення системи зв’язків з громадськістю та урядових комунікацій як чинник зміцнення громадянського суспільства в Україні». (2019-2025).

 

Надруковано понад 40 наукових публікацій, у тому числі монографій, підручників, статей у вітчизняних та міжнародних виданнях. Після першої магістерської програми «Менеджмент зв’язків з громадськістю», запровадженої в 2010 році, з 2015 року на кафедрі імплементовано програму, яка дозволяє оволодіти необхідними знаннями і навичками для виконання функцій менеджера (управителя) зв’язків з громадськістю в державних, неурядових установах і організаціях, комерційних структурах та здійснювати наукові дослідження.

 

Вцілому було підготовлено 120 магістрів, які успішно працюють фахівцями з комунікацій на різних посадах у вітчизняних і зарубіжних організаціях.

 

З 2020 року розпочинає свою роботу нова Бакалаврська програма 061 Журналістика, Освітня програма «Зв’язки з громадськістю».

Побудована на багатих професійних напрацюваннях діючої магістерської програми, вона відповідає галузевим стандартам вищої освіти України та міжнародним вимогам, зокрема, рекомендаціям Міжнародної асоціації зв’язків з громадськістю (IPRA). Програма дає змогу студентам опанувати засадами теорії та мистецтвом комунікаційної роботи, подолати поверховий підхід до PR як «маніпулятивної технології», оволодіти позитивною наукою, витонченим мистецтвом та етикою репутаційного менеджменту, глибше розуміти соціальну відповідальність інститутів громадянського суспільства та бізнесу в сучасних умовах.

Програма виконується у тісній співпраці з авторитетними українськими та зарубіжними науковими інституціями, державними установами, провідними бізнесовими структурами, професійними вітчизняними і міжнародними PR-організаціями, асоціаціями та науковими установами, серед яких - Міжнародної асоціації зв’язків з громадськістю (IPRA), Social Media Examiner (США), Institute for Public Relations (Університет Флоріди, США) та ін.

Програма має практичний характер, орієнтована на опанування новітніми інформаційно-комунікаційними діджитал технологіями та соціальними мережами.

 

Кафедра зв’язків з громадськістю має Угоди про наукову співпрацю та проходження виробничої практики з провідними науковими установами, бізнес-організаціями та профільними агенціями.

Серед них:

1. ТОВ. «ПАБЛІК РІЛЕЙШНЗ СЕРВІС» (“PR-Service”), керуючий партнер Олена Деревянко, директор Лагода Т.М. 03113, м. Київ, пр.. Перемоги, 68/1, оф.62. (Надання місць для проходження виробничої практики, проведення спільних наукових заходів).

2. Товариство «Мейнстрим» - вул. Старонаводницька,13-Б, оф. 51, м. Київ, 01105, Україна. (Надання місць для проходження виробничої практики, проведення спільних науково-практичних заходів).

3. Компанія «Брендком» (BRANDCOM), директор Огагіфо І.Р. (02141, м. Київ, вул. Мишуги 2, оф. 49) (надання місць для проходження виробничої практики, проведення спільних навчальних заходів).

4. Компанія «ВЕ-ІТ», ген.дир. та засновник Попович Н. (Надання місць для проходження виробничої практики, проведення спільних наукових і практичних заходів).

5. ТОВ «ЄВРОКОМ ГЛОБАЛ», ген. Дир. та засновник Євгенія Панкрат’єва. 04071, м. Київ, вул. Ярославська, 56-А. (Надання місць для проходження виробничої практики, проведення спільних наукових заходів).

6. ТОВ «ХАВАС ПР КИЇВ», 04071, м. Київ, вул. Воздвиженська, 41. (Надання місць для проходження виробничої практики, проведення спільних наукових заходів).

7. ДП Центр соціальних експертиз ім. Юрія Саєнка Інституту соціології НАН України, дир. Привалов Ю.О. (вул. Шовковична, 12, м. Київ, 01021) проведення конференцій, круглих столів, семінарів, надання місць проходження виробничої практики

8. Інститут соціальної та політичної психології НАПН України - проведення конференцій, круглих столів, семінарів, надання місць для проходження виробничої практики (вул. Андріївська, 15, м. Київ, 04070) 

 

 

 

Кафедра політології

us

Загальна інформація

Веб-сайт: http://political-science.ukma.edu.ua/

 

 

  Завідувач
Маргарита Валеріївна Чабанна
кандидат політичних наук, доцент
корпус 4, кімната 223
(044) 425 60 48
Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
 
 

Методист
корпус 4, кімната 221
(044) 425 60 48
Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

 

 

Кафедра політології — одна з найпрогресивніших в Україні. Навчальний план бакалаврату гармонійно поєднує глибоко теоретичні дисципліни з курсами практичного спрямування. Загалом на бакалавраті підготовка ведеться за двома основними напрямами: «Сучасні підходи до дослідження політичного» та «Громадянське суспільство і держава». Магістерська програма «Політологія» пропонує студентам три спеціалізації: «Європейські студії», «Ціннісні й соціокультурні засади політики» та «Німецькі та європейські студії». Випускники останньої спеціалізації мають змогу отримати два дипломи – НаУКМА та Університету ім. Фрідріха Шиллера (м. Йєна, ФРН). Випускники кафедри працюють у державних установах, аналітичних центрах, політичних партіях, неурядових організаціях, науково-дослідних центрах, що займаються аналізом державної політики чи дослідженням політології державного управління. Частина випускників знаходить себе у політичній журналістиці.

Кафедра політології активно співпрацює з такими відомими інституціями, як Університет Міннесоти (США), Університет Південного Іллінойсу (США), Единбурзький університет (Велика Британія), Центр Раймона Арона (Франція), Люблінський університет ім. Марії Склодовської-Кюрі, Центрально-Європейський університет (Угорщина), Тартуський університет (Естонія) та іншими. Результатом цієї співпраці є оригінальні курси, побудовані на найсучасніших світових методиках. Щороку завдяки міжнародним зв’язкам кафедри кілька студентів бакалаврату мають змогу навчатися в закордонних університетах, а викладачі цих та інших навчальних закладів викладають у НаУКМА власні курси.

При кафедрі діють три наукові центри: Інститут громадянської освіти, Школа політичної аналітики та Центр міждисциплінарних досліджень світової політики, де студенти мають можливість не лише вдосконалити теоретичні надбання та закріпити практичні навички, а й випробувати себе як політичні коментатори та аналітики у засобах масової інформації.

Нині випускники кафедри політології працюють у Секретаріаті Президента України, апаратах Верховної Ради і Кабінету Міністрів, апаратах різних політичних партій. Крім того, наших випускників охоче беруть на роботу відомі наукові установи — Національний інститут стратегічних досліджень, Інститут політичних досліджень та етнополітології ім. Івана Кураса, Інститут держави і права НАН України. Виступи та політичні коментарі випускників факультету можна прочитати, почути і побачити в більшості вітчизняних засобів масової інформації.

 

Викладачі

Анотації курсів

Публікації

Проєкти освітніх програм

Навчальний рік 2020-2021

Проєкт освітньо-наукової програми "Антикорупційні студії" за спеціальністю 052 Політологія другого (магістерського) рівня вищої освіти

 

icon Освітньо-наукова програма Антикорупційні студії

 

Запрошуємо всіх стейкголдерів (здобувачів вищої освіти, випускників освітньої програми, роботодавців, представників академічної спільноти, співробітників НаУКМА, представників інших груп стейкхолдерів) залишити відгуки, побажання та пропозиції для покращення освітніх програм.

 

Усі пропозиції та зауваження просимо надсилати до 20 січня 2021 року на адресу гаранту освітньої програми.

 

Гарант програми М.В. Чабанна  Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

 

Школа журналістики

Загальна інформація

Викладачі

Анотації курсів

Публікації

Проекти

 

Директор
Євген Миколайович Федченко
кандидат політичних наук, доцент
корпус 4, кімната 405
(044) 463 77 02
Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Методист
Іванова Світлана Петрівна

корпус 6, кімната 212
(044) 463 58 63,  Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
 
 
Історія МП “Журналістика” починалася з одного старезного комп’ютера, двох столів і п’яти стільців у 2001 році. З тих пір багато змінилося. Наші студенти працюють у сучасній студії із новітнім обладнанням, знімають та монтують власні теленовини, роблять радіосюжети, анімаційні ролики, журнали. Від свого заснування Могилянська школа журналістики випустила більше 200 студентів, що нині працюють у провідних українських та іноземних медіа, серед яких "Українська правда", "Новое время", "Український тиждень", "1+1", BBC, Радіо Свобода, Німецька хвиля, Euronews та ін. Девід Рендалл, автор підручника “Універсальний журналіст”, говорив про те, що немає американської, європейської чи бразильської журналістики. Є тільки два різновиди журналістики: хороша і погана. Ми вчимо робити хорошу, якісну журналістику в Україні. Ми створюємо нову атмосферу навчання. Врешті-решт, ми плекаємо цілком нову для України культуру журналістики.

 

Основне досягнення школи за цей час – це визначення кількох стратегічних речей.

 

По-перше, було визначено місію Школи, яка збігається з місією будь-якого західного медійного закладу: якісне навчання студентів та вплив на медійну галузь шляхом підвищення стандартів і конструктивної критики того, що відбувається в галузі. Центр медіареформ, створений при Могилянській школі журналістики, не лише розвиває галузь через семінари, тренінги, професійні конкурси, але й займається її критикою.

 

По-друге, було вироблено принципово нову філософію журналістської освіти, що достеменно вплинула і на формування навчальних планів, і на добір викладачів. Основним спрямуванням школи наразі є новини та висвітлення поточних суспільно важливих подій (news & current affairs) для різних типів медіа. Ми свідомо не запроваджували спеціалізацій, оскільки навчаємо "універсальних" студентів, що потім працюватимуть у сферах телебачення, радіо, друкованих ЗМІ та нових медіа.

 

По-третє, всі навчальні дисципліни розділено на два модулі (sequences) - науково-теоретичний та практичний. До першого модулю належать дисципліни, пов'язані з дослідженням медіа, масових комунікацій, аудиторій, міжнародних медіасистем, історії медіа, герменевтики тощо. До другого модулю увійшли предмети, зорієнтовані на практичне виробництво: тут вивчаємо друковані ЗМІ (газети та журнали), радіомовлення, телебачення та телевізійні новини, відеовиробництво, міжнародну журналістику, документальні фільми, мультимедіа, менеджмент ЗМІ та медіапланування.

 

Для дисциплін практичного модулю було чітко визначено принцип навчання - learning by doing - навчання через роботу. Передусім увагу приділено практичним умінням, їх застосуванню та вдосконаленню під керівництвом викладачів, що мають досвід практичної роботи у ЗМІ. Для цього відкрито телевізійну новинну студію, де щоп'ятниці "в ефір" (симуляція прямого ефіру) виходять справжні новини - "Епізоди". Студенти самі знімають сюжети, пишуть, монтують і видають програму в ефір.

 

Таке залучення студента у виробничий процес важливе з кількох причин. По-перше, воно виробляє вміння, що потім знадобляться у роботі. По-друге, воно дає змогу максимально наблизити умови навчання до умов майбутньої професії. Лише в навчанні студенти починають розуміти значення таких понять, як дедлайн, робота в команді, поза якими доробок журналіста нічого не важить, дізнаються, що в доброго журналіста не буває нормованого робочого часу: весь час, потрібний для роботи над завданням, - робочий.

 

Наш досвід, навчальні ноу-хау, наснага студентів і викладачів роблять Школу тим унікальним місцем, де зустрічаються важка праця, сміливі творчі ідеї, неповторне середовище та унікальні технології.

 

Детальніше про Могилянську школу журналістики читайте на нашому сайті.

 

Школа охорони здоров’я

Загальна інформація

  Зав.кафедри
Юрочко Тетяна Петрівна
кандидат наук з державного управління, доцент
корпус 6, кімната 104
(044) 425 77 69

  Провідний спеціаліст
Гутнік Наталія Вікторівна
корпус 6, кімната 105
(044) 425 77 69

 

Школа охорони здоров’я є членом Європейської Асоціації Шкіл Охорони Здоров’я та співпрацює з Департаментом організації, політики й економіки охорони здоров’я Маастрихтського університету (Нідерланди), Іллінойським університетом у Чикаго (США), Лондонською школою гігієни та тропічної медицини, Групою стратегічного консалтингу, Національною медичною академією післядипломної освіти ім. П. Л. Шупика, Національним медичним університетом ім. О. О. Богомольця

 

Місія Школи — задовольнити потреби суспільства щодо покращення здоров’я населення та трансформації галузі шляхом підготовки фахівців, забезпечення високої якості навчання, досліджень і експертних послуг.

 

Школа здійснює підготовку бакалаврів за спеціальністю «Менеджмент» і магістрів за спеціальністю  «Менеджмент організацій (в охороні здоров’я)». З 2008 року відкрито докторську програму “Управління в охороні здоров’я”.

 

2006-2008 роках реалізовано українську частину міжнародного проекту “Дослідження впливу глобальних ініціатив у сфері ВІЛ/СНІДу на систему охорони здоров’я” у партнерстві з Лондонською школою гігієни та тропічної медицини, Ірландським королівським коледжом хірургів та Школою соціальної роботи НаУКМА за фінансової підтримки Інституту відкритого суспільства (OSI) (проект відбувався одночасно в Україні, Киргизстані, Грузії та В’єтнамі).

 

2008 – 2013 роках реалізовано проект “Оцінювання політики (методів) оплати за медичні послуги та їх впливу на їхню економічну ефективність, справедливість та якість у країнах Центральної та Східної Європи (на прикладі України, Польщі, Угорщини, Румунії, Болгарії, Литви)”.

 

В 2008 - 2013 роках був реалізований проект “Оцінювання політики (методів) оплати за медичні послуги та їх впливу на їхню економічну ефективність, справедливість та якість у країнах Центральної та Східної Європи (на прикладі України, Польщі, Угорщини, Румунії, Болгарії, Литви)”. Проект мав на меті поширити результати дослідження шляхом публікацій у фахових та популярних виданнях, презентацій для політиків, провайдерів медичних послуг та широкого загалу. Результати проекту стали вагомим внеском до суспільних досягнень у дослідженні методології політики (методів) оцінювання та до аналізу реформ у сфері охорони здоров’я в країнах Центральної і Східної Європи.

 

2015 – 2018 роки реалізація проекту «Поєднання Інновацій, Здоров'я і Суспільств: освітній розвиток потенціалу  в сусідніх районах Східної Європи (BIHSENA: Bridging Innovations, Health and Societies: Educational capacity building in the Eastern European Neighbouring Areas) в рамках програми Еразмус+. До міжнародного консорціуму університетів входять Вінницький національний медичний університет ім.М.І.Пирогова, Університет Пловдиву (Болгарія),  Краківський університет (Польща), Маастрихтський університет (Нідерланди; проф..Клейсін Хорстман), який є координатором проекту.

 

Школа підтримує інноваційні проекти та впровадження європейської моделі охорони здоров’я, проводить наукові та прикладні дослідження, розвиває нові підходи до вивчення актуальних проблем сфери охорони здоров’я.

 

 

Викладачі

Анотації курсів

Публікації

Проєкти освітніх програм

Навчальний рік 2020-2021

Проєкт освітньо-професійної програми  "Громадське здоров'я" за спеціальністю 229 Громадське здоров'я другого (магістерського) рівня вищої освіти

 

icon Освітньо-професійна програма "Громадське здоров'я"

 

Запрошуємо всіх стейкголдерів (здобувачів вищої освіти, випускників освітньої програми, роботодавців, представників академічної спільноти, співробітників НаУКМА, представників інших груп стейкхолдерів) залишити відгуки, побажання та пропозиції для покращення освітніх програм.

 

Усі пропозиції та зауваження просимо надсилати до 30 травня 2021 року на адресу гаранту освітньої програми або заповнити форму.

 

Гарант програми Юрочко Т.П. Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

 

 

 


 

Проєкт освітньо-наукової програми "Глобальне здоров'я" за спеціальністю 229 Громадське здоров'я другого (магістерського) рівня вищої освіти

 

icon Освітньо-наукова програма "Глобальне здоров'я"

 

Запрошуємо всіх стейкголдерів (здобувачів вищої освіти, випускників освітньої програми, роботодавців, представників академічної спільноти, співробітників НаУКМА, представників інших груп стейкхолдерів) залишити відгуки, побажання та пропозиції для покращення освітніх програм.

 

Усі пропозиції та зауваження просимо надсилати до 30 травня 2021 року на адресу гаранту освітньої програми або заповнити форму.

 

Гарант програми Юрочко Т.П. Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

 

 

 

© 2012-2021 Національний університет «Києво-Могилянська академія»
вул. Сковороди 2, Київ 04070, Україна